STRONA POŚWIĘCONA ROWEROWEJ AKTYWNOŚCI

Szosowe Czwartki 2019 – oficjalny, posezonowy klip

Szosowe Czwartki to inicjatywa zapoczątkowana przez pedaluje.pl, CyclingKoszalin oraz Koszalin Cycling Club. Coczwartkowe, szosowe ustawki stały się obowiązkowym punktem w kalendarzu kolarzy amatorów z Koszalina i okolic. Oto klip świetnie ukazujący klimat “Szosowych Czwartków”.

Rok 2019 w moim odczuciu był bardzo udanym rokiem dla kolarskiej społeczności Koszalina i okolic. Na Górę Chełmską wróciły zawody MTB, pojawiły się Szosowe Czwartki i niedzielne ustawki. Na ulicach miasta widać, że ludzie doceniają zalety codziennej jazdy na rowerze – świadczy o tym chociażby popyt na rowery miejskie w każdy mniej deszczowy dzień. Ludzie też chętniej kupują rowery na własną rękę co widać było szczególnie latem.

Razem z CyclingKoszalin i Koszalin Cycling Club dostrzegliśmy potencjał jaki drzemie w mieście Koszalin i postanowiliśmy rozpocząć cykliczne czwartkowe ustawki. Wiedzeni chęcią zintegrowania kolarskiej społeczności a także kontynuowaniem treningów pod chmurką (czekaliśmy na to całą zimę) postanowiliśmy nadać ustawkom nazwę. Przyznam się szczerze iż to jak pomysł się przyjął, przerosło nasze oczekiwania. Na początku było nas czterech w porywach sześciu a sezon kończyliśmy z frekwencją miedzy 20 – 30 kolarzy co czwartek. W tym miejscu podziękowania dla WAS wszystkich za obecność, za wsparcie i miłe przyjęcie. Szczególne pozdrowienia dla ekipy z Darłowa, która “notorycznie” 😉 nas odwiedzała i z nami trenowała. Teraz czas na kończenie posezonowego roztrenowania oraz na zimowe przygotowania.

Nauczeni doświadczeniem w obecnego roku z jeszcze większą nadzieją spoglądamy w przyszłość z nowymi pomysłami. Rok 2020 zapowiada się obiecująco i mam nadzieję, że poprzez wspólne treningi i nie tylko, uda się nam stworzyć jedną wielką koszalińską rodzinę na kółkach.

W imieniu organizatorów ustawki “Szosowe Czwartki” serdecznie jeszcze raz dziękujemy bo to dzięki wam były one tak udane.

foto: Leszek le_figaro
%d bloggers like this: